REMAKE
- česky též "PŘEDĚLÁVKA", je označení pro konverze původních námětů do jiné podoby.

Několikrát jsem se v minulosti na různých leteckých akcích setkal s povzdechy některých návštěvníků, že se jim například velmi líbí ten či onen námět, ale že by jim více vyhovovalo jiné označení zobrazeného stroje personifikující jej jiné jednotce či jinému pilotovi. Řešení pro tyto případy se kromě čistě počítačové úpravy, která má ovšem také svá úskalí ať už technická či "morální", nabízí ve formě přemalování obrazových reprodukcí vytištěných technologií Giclée tisku na plátno.

Po vytištění původní reprodukce je motiv přemalován olejovými případně akrylovými barvami nebo kombinací těchto dvou technik. Změny mohou být v podstatě v libovolném rozsahu od drobných změn v kódových označeních až po celkové změny kamufláže a označení vyobrazených strojů.

Od celkového rozsahu a náročnosti provedené změny je pak odvislá výsledná cena nově vzniklého REMAKU. Od ceny blízké původní reprodukci při pouze malém zásahu až po ceny blízké přibližně polovině cen originálům při rozsáhlých změnách.

Jak takové konverze nebo chcete-li předělávky vypadají, ukazují následující příklady.

Originální námět - MiG-15, Československé letectvo, 4. základna taktického letectva ČáslavREMAKE - MiG-15/Lim-2, polské letectvo
Originální námět - Hurricany 501. squadrony, označení stroje pilota Stanislava SkalskihoREMAKE původního námětu do podoby Hurricanu 312. perutě s označením stroje pilota Aloise Vasatka
Originální námět - Messerschmitt BF-109 G6, 9/JG52, pilot Lt. Erich HartmannREMAKE - Messerschmitt BF-109 G6, SNP, 1944Kromě již uvedených námětů jsou ke konverzím vhodné také následující obrazy:

MOESI ILIR, ŽLUTOOCASÝ, 17 SESTŘELU, SALUT ANTOINE a PUTOVNÍ MAŠINA


Pokud vás nastíněné možnosti zaujaly a máte zájem o úpravu některého z již existujících námětů, neváhejte mne, prosím, kontaktovat pro další konzultaci o možnostech a podmínkách.


| Domů | Galerie | Tisky | Reprodukce | Kresby | Práce na zakázku |
Kontakt:
Vladimír Urbánek, tel: +420 607 524 356, email: 
vladimir.urbanek@kurzy.cz


* Kurzy * Akcie * Práce * Zájezdy * Zájezdy * Meteobox * Auto *